Kolejny sezon „Autobusu dla bezdomnych i potrzebujących” dobiegł końca, kończąc tym samym zimową akcję wsparcia w Łodzi. W ciągu 105 nocy udało się przekazać 21,6 tys. porcji ciepłej zupy, co stanowi wzrost o niemal 45% w porównaniu z ubiegłym sezonem. Dodatkowo, podczas działania projektu zapewniono wiele innych form wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności. Inicjatywa ta miała na celu przede wszystkim ochronę zdrowia i życia osób znajdujących się w trudnych warunkach zimowych.
W ostatnim sezonie „Autobus” wydał nie tylko ciepłe posiłki, lecz również ciepłą odzież i koce. Najwięcej posiłków rozdano w styczniu, natomiast rekordowa liczba 306 porcji zupy została przekazana jednego wieczoru. Dzięki uproszczonym procedurom, każdy w potrzebie mógł uzyskać wsparcie, a również skorzystać z noclegu, jeśli istniała taka potrzeba.
Warto podkreślić, że poza „Autobusem” funkcjonowała także Świetlica dla Osób Bezdomnych, która w tym czasie oferowała dzienne wsparcie. Łącznie w sezonie rozdano prawie 2,9 tys. posiłków w obiekcie. Miasto Łódź na realizację obu projektów przeznaczyło znaczne środki finansowe, a rozpoczęcie kolejnego sezonu zaplanowane jest na 1 grudnia br. Takie działania pokazują, jak wielkie znaczenie mają formy wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności, zwłaszcza w trudnych warunkach zimowych.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Podsumowanie sezonu działania „Autobusu dla bezdomnych i potrzebujących”
Zobacz Także



