Od 1 września mieszkańcy Łodzi w wieku od 8 do 26 lat będą mogli korzystać z wyjątkowej promocji, która umożliwia zakup biletu do Muzeum Sztuki oraz Pałacu Herbsta w cena jedynie 1 zł. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie młodych ludzi do odkrywania bogatej kolekcji sztuki nowoczesnej i współczesnej. Promocja będzie dostępna do końca 2026 roku, co stanowi świetną okazję do poznania lokalnych zasobów kulturowych.
W ramach oferty, młodsze pokolenie może odwiedzić stałe ekspozycje w Muzeum Sztuki MS2, które znajduje się przy ul. Ogrodowej 19 oraz Muzeum Pałac Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72. Obie lokalizacje oferują różnorodne wystawy, które przybliżają historię i rozwój sztuki w Polsce. W Muzeum Sztuki prezentowana jest wystawa „Sposoby widzenia”, która bada relacje między spojrzeniem a pojęciami takimi jak pamięć czy tożsamość.
Pałac Herbsta z kolei stwarza możliwość zapoznania się z rekonstrukcją jego historycznych wnętrz oraz ogrodu, a także z wystawą „Herbstowie. Historie niedokończone”, która rzuca światło na życie słynnej rodziny fabrykanckiej. Warto dodać, że dzieci do 7. roku życia mają wstęp do Muzeum Sztuki całkowicie bezpłatnie, a piątki pozostają dniem bezpłatnym dla wszystkich gości. Taka inicjatywa z pewnością przyczyni się do zwiększenia dostępu do kultury w Łodzi i umożliwi szerokiemu gronu odbiorców obcowanie ze sztuką.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Promocja biletowa dla młodych w łódzkich muzeach
Zobacz Także



