W Łodzi trwają wspólne działania policji oraz PKP Polskich Linii Kolejowych w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. Inicjatywa ta, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, realizowana będzie od 26 czerwca do 31 lipca 2026 roku. Każdy piątek zarezerwowany został na składanie kontroli oraz przeprowadzanie działań profilaktycznych, skierowanych przede wszystkim do kierowców. Warto zaznaczyć, że głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Kampania „Bezpieczny Przejazd” nieprzerwanie przypomina o niebezpieczeństwach związanych z lekceważeniem przepisów obowiązujących na przejazdach kolejowych. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń, jakie niosą za sobą pośpiech i nieuwaga na tych odcinkach drogi. Hasło kampanii „Szlaban na ryzyko!” podkreśla znaczenie ostrożności i zapobiega tragikom, do których może dojść w wyniku brawury na drodze.
W ramach prowadzonych działań policjanci z ruchu drogowego będą szczególnie zwracać uwagę na zachowania kierowców w pobliżu przejazdów kolejowych. Kontrole będą dotyczyły m.in. łamania przepisów związanych z sygnałami świetlnymi, ignorowania opuszczonych zapór oraz niebezpiecznego wjeżdżania na przejazdy. Statystyki pokazują, że większość wypadków na przejazdach jest wynikiem błędów popełnianych przez kierujących, dlatego ich odpowiedzialność w tym zakresie jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Źródło: Policja Łódź
Oceń: Kampania „Bezpieczny Przejazd” w Łodzi – działania policji i PKP
Zobacz Także

