Funkcjonariusze z Łodzi zostali wyróżnieni nagrodą „Złote Blachy”, przyznawaną przez Koalicję Antypiracką za osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży własności intelektualnej. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 13 marca 2025 roku w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, gdzie łódzki garnizon reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W ramach wyróżnienia doceniono szczególnie pracę policjantów z Wydziału Kryminalnego VII Komisariatu Policji w Łodzi, którzy przyczynili się do rozwiązania istotnej sprawy dotyczącej kradzieży usług telewizyjnych.
Wśród laureatów znaleźli się mł.asp. Przemysław Pach oraz sierż. szt. Karolina Pach, których działania doprowadziły do wykrycia wytwarzania sprzętu i oprogramowania umożliwiającego korzystanie z usług chronionych bez odpowiednich zezwoleń. Ich skrupulatna praca została doceniona zarówno przez władze policyjne, jak i przedstawicieli Koalicji Antypirackiej, co podkreśla znaczenie takich działań w walce z piractwem.
Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli kluczowi przedstawiciele instytucji państwowych, w tym Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Złote Blachy” to honorowe wyróżnienia przyznawane od 1998 roku w uznaniu zasług Policji w dziedzinie ochrony praw autorskich. Koalicja Antypiracka, która przyznaje te nagrody, składa się z trzech organizacji, wśród których są Związek Producentów Audio Video, Stowarzyszenie Sygnał oraz Software Alliance.
Źródło: Policja Łódź
Oceń: Łódzcy Policjanci uhonorowani prestiżową nagrodą „Złote Blachy”
Zobacz Także