UWAGA! Dołącz do nowej grupy Łódź - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Młodzież w Łodzi poznała specyfikę pracy policji

Andżelika Badowicz

Andżelika Badowicz


Funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji w Łodzi przeprowadzili wizyty w szkołach, mające na celu przybliżenie młodzieży specyfiki pracy w Policji. Policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Branżowej Cosinus oraz Szkoły Podstawowej nr 46. Podczas tych spotkań młodzież mogła nie tylko zapoznać się z zakresem zadań policji, ale także dowiedzieć o możliwościach dołączenia do służby mundurowej.

Podczas wizyt funkcjonariusze omówili nie tylko codzienne zadania policjantów, ale również proces rekrutacji oraz wymagania, jakie muszą być spełnione przez kandydatów. Szczególną uwagę zwrócono na zmiany w przepisach dotyczących wstąpienia do służby, co może wpływać na przyszłych kandydatów. Młodzież miała okazję wysłuchać osobistych doświadczeń policjantów, co dodało spotkaniom osobistego charakteru.

W trakcie spotkań omówione zostały także istotne zagadnienia związane z zagrożeniami w cyberprzestrzeni, w tym przemocą w internecie oraz hejtem, który staje się coraz większym problemem wśród młodzieży. Policjanci wyrazili nadzieję, że te spotkania zachęcą uczniów do rozważenia kariery w Policji w przyszłości, co może przyczynić się do zwiększenia liczby kandydatów do służby mundurowej.

Źródło: Policja Łódź


Oceń: Młodzież w Łodzi poznała specyfikę pracy policji

Średnia ocena:4.45 Liczba ocen:18


Zobacz Także