W dniu 9 kwietnia 2025 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz grupy SPEED z łódzkiej komendy uczestniczyli w krajowych działaniach „Prędkość”. Akcja ta była częścią międzynarodowej inicjatywy ROADPOL Speed Operation, mającej na celu przeciwdziałanie nadmiernej prędkości jako jednej z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Mundurowi przeprowadzili zarówno statyczne, jak i dynamiczne kontrole prędkości, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach Łodzi.
W trakcie działań skontrolowano 351 pojazdów, co pozwoliło na ujawnienie znacznej liczby wykroczeń. Z raportu wynika, że łącznie odnotowano 339 naruszeń przepisów ruchu drogowego, z czego w 253 przypadkach powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjantów szczególnie interesowały także inne aspekty, jak trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz ogólny stan techniczny pojazdów.
Łódzcy funkcjonariusze podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z kluczowych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie w obszarach zabudowanych, gdzie zwiększa ryzyko kolizji. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, co ma na celu dbałość o bezpieczeństwo zarówno własne, jak i innych użytkowników dróg. Działania takie, jak te realizowane w ramach akcji „Prędkość”, są niezbędne dla poprawy warunków na łódzkich drogach.
Źródło: Policja Łódź
Oceń: Podsumowanie działań policji w ramach akcji „Prędkość” w Łodzi
Zobacz Także