UWAGA! Dołącz do nowej grupy Łódź - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Muminek przybywa do Łodzi – nowy przystanek na szlaku „Łodzi Bajkowej”


Łódź zyskuje niezwykłego mieszkańca – Muminka! Tuż przy wejściu do Ogrodu Botanicznego powstanie rzeźba kultowej postaci, która wzbogaci szlak „Łodzi Bajkowej”. Odsłonięcie rzeźby odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 11:00 i jest częścią projektu promującego filmowe dziedzictwo miasta. Rzeźba, wykonana w brązie, ma 1,2 metra wysokości i została stworzona przez artystów znających łódzki szlak bajkowy.

Wydarzenie odsłonięcia rzeźby Muminka odbędzie się nieopodal wejścia do Ogrodu Botanicznego, w miejscu, które wykreowano z myślą o harmonii z naturą. Lokalizacja została starannie dobrana, aby oddać ducha Doliny Muminków i przyciągnąć zarówno mieszkańców, jak i turystów. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu jest bezpłatny, co sprawia, że każdy zainteresowany może być częścią tej pięknej chwili.

Za projekt oraz wykonanie rzeźby odpowiedzialni są utalentowani łódzcy rzeźbiarze, Magdalena Walczak i Marcin Mielczarek, którzy mają na koncie wiele postaci na trasie „Łodzi Bajkowej”. Proces twórczy odbywał się we współpracy z Finlandią, skąd wywodzi się historia Muminków, a także miastem partnerskim Łodzi, Tampere. Prace nad nowym pomnikiem nadzorowano w GARSTKASTUDIO, co gwarantuje wysoką jakość wykonania, jakiej można oczekiwać od tych artystów.

Źródło: Urząd Miasta Łódź


Oceń: Muminek przybywa do Łodzi – nowy przystanek na szlaku „Łodzi Bajkowej”

Średnia ocena:4.97 Liczba ocen:6


Zobacz Także