UWAGA! Dołącz do nowej grupy Łódź - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowa wystawa „Muminki” w Muzeum Kinematografii w Łodzi


Już wkrótce w Muzeum Kinematografii w Łodzi otworzy się nowa wystawa poświęcona kultowym Muminkom. Ekspozycja nosi tytuł „Muminki: drzwi są zawsze otwarte” i będzie dostępna od 23 maja 2025 roku, zachęcając zarówno dzieci, jak i dorosłych miłośników twórczości Tove Jansson do odwiedzin. Wystawa potrwa aż do marca 2026 roku, oferując unikalną podróż przez świat sztuki, literatury oraz filmu. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z filozofią zawartą w opowieściach, bogatych w ciepło i refleksję.

Ekspozycja „Muminki: drzwi są zawsze otwarte” obiecuje być nie tylko niezwykłym doświadczeniem wizualnym, ale także edukacyjnym. Zwiedzający będą mogli poznać nie tylko same postacie, ale również głębsze przesłanie ich historii. Muzeum Kinematografii to miejsce, które łączy w sobie różnorodne aspekty kultury filmowej, oferując wiele atrakcji dla szerszej publiczności.

Warto przypomnieć, że Muzeum Kinematografii w Łodzi to nie tylko Muminki. Miejsce to oferuje również inne niezwykłe wystawy, takie jak „Łódź Filmowa”, ukazująca historię polskiej kinematografii oraz „Łódź pełna bajek”, przybliżająca bogate dziedzictwo łódzkiej animacji. Dzięki różnorodnym wystawom, Muzeum staje się miejscem, które przyciąga pasjonatów kultury w każdym wieku, stanowiąc przestrzeń do edukacji i dialogu między pokoleniami.

Źródło: Urząd Miasta Łódź


Oceń: Nowa wystawa „Muminki” w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Średnia ocena:4.48 Liczba ocen:20


Zobacz Także