UWAGA! Dołącz do nowej grupy Łódź - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowe przedszkole na Janowie w Łodzi – Brzozowy zakątek w budowie


Rozpoczęła się budowa nowego przedszkola na Janowie w Łodzi, które nosi nazwę „Brzozowy zakątek”. Inwestycja ma na celu stworzenie nowoczesnego, ekologicznego obiektu, który pomieści 300 dzieci w 12 oddziałach przedszkolnych. Prace budowlane ruszyły na początku kwietnia, a efekty są już widoczne. Planowane zakończenie projektu przewidziano na przełom lat 2025 i 2026.

Nowe przedszkole zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulic Bauma i Welta. Powstaje tam przestronny budynek z drewnianą konstrukcją, która jest wykonana z prefabrykowanych elementów. Dodatkowo, w projekcie przewidziano zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak pompy ciepła i panele słoneczne na dachu, co uczyni placówkę energooszczędną. Obiekt będzie nie tylko funkcjonalny, ale także przyjazny dla środowiska.

Wokół przedszkola planowane są atrakcyjne udogodnienia. Powstanie plac zabaw, a także zostaną zagospodarowane tereny zielone, w tym nasadzenia lip i jarzębów. Cała inwestycja szacowana jest na kwotę ponad 21 milionów złotych. Przedszkole „Brzozowy zakątek” ma stać się ważnym elementem łódzkiego krajobrazu edukacyjnego i przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców tej części miasta.

Źródło: Urząd Miasta Łódź


Oceń: Nowe przedszkole na Janowie w Łodzi – Brzozowy zakątek w budowie

Średnia ocena:4.54 Liczba ocen:12


Zobacz Także