W Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników ziół. Ogród Botaniczny zaprasza na warsztaty „Zioła w ogrodzie”, które odbędą się 25 czerwca o godzinie 17:00. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać niesamowite właściwości ziół oraz zaangażować się w praktyczne zajęcia dotyczące ich uprawy i zastosowania.
Warsztaty będą składać się z dwóch głównych części. W pierwszej uczestnicy odwiedzą Dział Roślin Leczniczych i Przemysłowych, a także Ogród Roślin Użytkowych. Poznają zioła takie jak mięta, oregano, lawenda i nagietek, które mogą być wykorzystane w kuchni, kosmetyce oraz medycynie naturalnej. Tematyka spotkania obejmie zarówno uprawę ziół, jak i ich zbiór oraz przetwarzanie. Uczestnicy dowiedzą się także, jakie korzyści zdrowotne niosą z sobą te rośliny.
W drugiej części warsztatów, będą miały miejsce zajęcia praktyczne, w trakcie których każdy uczestnik stworzy własną kompozycję ziołowej herbatki oraz naturalną świecę z zatopionymi ziołami. Aby wziąć udział w wydarzeniu, mieszkańcy Łodzi powinni zarejestrować swoją chęć uczestnictwa telefonicznie, a liczba miejsc jest ograniczona. Koszt udziału w warsztatach wynosi 25 zł, a zbiórka uczestników nastąpi przy wejściu do Ogrodu Botanicznego.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Odkryj świat ziół w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi
Zobacz Także



