UWAGA! Dołącz do nowej grupy Łódź - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Plany budowy mieszkań w miejscu Drukarni Prasowej w Łodzi

Andżelika Badowicz

Andżelika Badowicz


Drukarnia Prasowa przy al. Piłsudskiego w Łodzi może zniknąć w wyniku zaplanowanej inwestycji mieszkaniowej. Inwestor wprowadza zmiany w projekcie, który miał na celu zagospodarowanie terenu po wyburzeniu istniejących budynków. W nowej koncepcji przewiduje się budowę zespołu budynków mieszkalnych z częścią usługową, co budzi zainteresowanie mieszkańców oraz urzędników lokalnych.

W pierwotnym projekcie przewidziano trzy wieże, jednak nie zdobył on akceptacji Rady Miejskiej w Łodzi. W związku z tym architekci z Design Lab Group przedstawili nową koncepcję zabudowy, która przewiduje cztery budynki w kształcie litery L. Dwa z nich mają być kontynuacją zabudowy al. Piłsudskiego, co z pewnością wpłynie na architekturę tej części miasta.

Jednak nie tylko struktura budynków została zmieniona. Projekt zakłada również utworzenie przyjaznych przestrzeni publicznych, które mają wzbogacić okolicę. Wśród planowanych inwestycji znajdują się zielone ogrody, plac zabaw oraz inne elementy uatrakcyjniające przestrzeń dla mieszkańców. Przyszły projekt ma służyć jako naturalne przedłużenie sąsiedniego kompleksu Monopolis, co świadczy o tym, że inwestycja jest częścią szerszej wizji rozwoju urbanistycznego Łodzi.

Źródło: Urząd Miasta Łódź


Oceń: Plany budowy mieszkań w miejscu Drukarni Prasowej w Łodzi

Średnia ocena:4.85 Liczba ocen:9


Zobacz Także