Trwają intensywne prace nad odbudową kamienicy przy ulicy Rewolucji 1905, która uległa zawaleniu w 2019 roku. Obecnie widać już nowe ściany oraz piętra budynku, co jest znacznym postępem w tej inwestycji. Docelowo obiekt ma pomieścić 36 mieszkań, w tym dwa dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Programowane zakończenie prac planowane jest na wiosnę 2027 roku.
Odbudowa kamienicy obejmuje budowę nowej oficyny oraz przygotowanie terenu pod fundamenty. Zgodnie z informacjami z placu budowy, nowe ściany i strop I piętra są już gotowe, a na II piętrze prowadzone są dalsze prace budowlane. Pozostałe elementy budowy obejmują remont instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz podłączenie obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Projekt architektoniczny przewiduje także zmiany w układzie budynku — po zakończeniu budowy zostanie on wzbogacony o nowe balkony oraz okna na ścianie szczytowej. Dodatkowo, planowane jest przekształcenie podwórka w przyjazne miejsce wypoczynku, które będzie zawierać taras, zieleń oraz stojaki na rowery. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 17,8 miliona złotych, co podkreśla znaczenie tej rewitalizacji dla lokalnej społeczności.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Postęp w odbudowie zawalonej kamienicy przy ul. Rewolucji w Łodzi
Zobacz Także


