Rozpoczął się długo oczekiwany remont IV Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi. W Budynku przy ulicy Pomorskiej 16 trwają prace, które mają na celu przywrócenie świetności tej zabytkowej szkole. Inwestycja, w której realizację zaangażowany jest doświadczony wykonawca, może przyczynić się do znacznej poprawy zarówno estetyki, jak i funkcjonalności obiektu.
Projekt remontu obejmuje szereg istotnych prac, w tym konserwację i restaurację elewacji frontowej oraz konserwację bram. Dodatkowo planowana jest wymiana okien i drzwi, polegająca na ich odtworzeniu zgodnie z pierwotnym wzornictwem. Właściciele obiektu zwracają również uwagę na konieczność przeprowadzenia renowacji ogrodzenia, które posiada liczne uszkodzenia z obecnych lat.
Całkowity koszt remontu IV Liceum wyniesie około 2 miliony złotych, a oficjalny termin ukończenia prac przewidziany jest na koniec 2025 roku. Wykonawca sugeruje jednak możliwość wcześniejszego zakończenia, z planowanym terminem na jesień bieżącego roku. Ta renowacja jest nie tylko inwestycją w nowoczesność, ale także w zachowanie historycznego znaczenia budynku, który w przeszłości był siedzibą Rady Miejskiej Łodzi oraz miejscem nauki dla licznych pokoleń uczniów.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Rozpoczęcie remontu IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi
Zobacz Także