Łódzki klub Widzew Łódź ogłosił pozyskanie kolejnego zawodnika po zakończeniu ostatniego sezonu. Nowym graczem drużyny został 18-letni Antoni Klukowski, który wcześniej reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Transfer nastąpił na zasadzie wolnego transferu, co stanowi kolejny krok w planach rozwoju zespołu.
Antoni Klukowski ma za sobą udany okres w Pogoni Szczecin, gdzie występował zarówno w Centralnej Lidze Juniorów U-19, jak i w trzecioligowych rezerwach. W ciągu dwóch sezonów zdobył 8 goli w 29 meczach, a także zadebiutował w PKO Bank Polski Ekstraklasie, gdzie na boisku pojawił się dziewięć razy jako rezerwowy. Ponadto, zagrał w finale Pucharu Polski, co dodatkowo potwierdza jego zdolności na poziomie seniorów.
Nowy transfer Widzewa przynosi ze sobą także cenne doświadczenie reprezentacyjne. Klukowski występował w reprezentacji Kanady U-17 oraz zadebiutował w polskiej drużynie narodowej U-18, z którą rozegrał trzy spotkania. Jako lewonożny zawodnik, Klukowski ma potencjał do gry zarówno na pozycji skrzydłowego, jak i napastnika. Podpisana z klubem umowa obejmuje trzy lata z możliwością przedłużenia o dodatkowy rok, co da Widzewowi szansę na dalszy rozwój jego talentu.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Widzew Łódź pozyskuje młodego piłkarza Antoniego Klukowskiego
Zobacz Także