Fotofestiwal 2026 w Łodzi zbliża się wielkimi krokami. W dniach od 18 do 28 czerwca, miasto po raz kolejny stanie się miejscem spotkań dla miłośników współczesnej fotografii. Wydarzenie to odbędzie się już po raz 25., przyciągając artystów i odwiedzających z różnych zakątków świata. Organizatorzy planują bogaty program z kilkoma wystawami i wydarzeniami, które z pewnością wzbudzą dużą zainteresowanie.
W programie festiwalu zaprezentuje się aż 150 artystów, którzy przedstawią swoje prace w ramach ponad 30 wystaw zorganizowanych w różnych lokalizacjach Łodzi. Festiwal wyróżnia się szeroką gamą tematów i podejść do fotografii, od klasycznych po awangardowe. Zarówno lokalni, jak i międzynarodowi twórcy będą mieli okazję zaprezentować swoje dzieła, co czyni to wydarzenie wyjątkowym.
Wkrótce zostanie również ogłoszony nabór do programu SpinOFF, który ma na celu wspieranie młodych i niezależnych artystów. W przeszłości na Fotofestiwalu prezentowane były prace takich twórców jak Robert Rauschenberg, Yorgos Lanthimos czy Vivianne Sassen, co, jak można zauważyć, potwierdza międzynarodową rangę festiwalu. Mieszkańcy Łodzi oraz turyści powinni zarezerwować te daty w swoich kalendarzach, aby nie przegapić tej wyjątkowej okazji do obcowania ze sztuką.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Znamy datę Fotofestiwalu 2026 w Łodzi
Zobacz Także



