W sobotę, 2 maja, Łódź obchodziła Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przyciągnął wielu mieszkańców do centrum miasta. Ulicą Piotrkowską przeszedł imponujący biało-czerwony korowód, który wzbudził zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów. Marsz, niosący 123-metrową flagę, symbolizował jedność i patriotyzm obywateli. W wydarzeniu wzięło udział wiele osób, które radośnie uczestniczyły w tym wyjątkowym święcie.
Korowód wyruszył z Pasażu Schillera, a następnie przeszedł do Placu Wolności, tworząc barwną i radosną atmosferę. Uczestnicy wydarzenia z dumą prezentowali flagi oraz inne atrybuty narodowe, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony obserwatorów. Pomimo różnorodności grup wiekowych, wszyscy łączyli się w poczuciu przynależności do ojczyzny, co nadało wydarzeniu szczególny charakter.
Warto podkreślić, że obchody Dnia Flagi wykraczały poza sam marsz. W mieście odbywały się także inne imprezy związane z majówką, takie jak włoski jarmark w Manufakturze czy festiwal karuzel. Tłumy spacerowiczów korzystały z pięknej pogody, zwiedzając różne atrakcje w Łodzi, a Park Staromiejski stawał się ulubionym miejscem wypoczynku w centrum.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Dzień Flagi w Łodzi – Biało-czerwony korowód przeszedł przez Piotrkowską
Zobacz Także



