Zespół PGE Budowlanych Łódź zdobył tytuł Mistrza Polski po emocjonującym finale Tauron Ligi, w którym pokonał drużynę KS DevelopRes Rzeszów 3:1. Mecz, który odbył się w atmosferze wielkiego napięcia, zakończył się dużym sukcesem dla łódzkiej drużyny, pod wodzą trenera Macieja Biernata. To historyczny moment dla klubu, który od teraz może pochwalić się swoim pierwszym mistrzostwem w historii.
Finałowy mecz rozpoczął się wyrównanie, jednak przy stanie 23:23 PGE Budowlane wykazały się lepszą psychiką i zdobyły dwa punkty, triumfując w pierwszym secie wynikiem 25:23. W drugiej części meczu drużyna dominowała na boisku, co zaowocowało wygraną 25:18. Kolejną emocjonującą część meczu, trwającą w zaciętej rywalizacji, wygrały rywalki, które zaskoczyły łodzianki, zwyciężając ustawiając mecz na 2:1 w setach.
Ostatnia, decydująca partia zmagań była w pełni kontrolowana przez PGE Budowlane, które potrafiły wytrzymać presję i ostatecznie wygrały 25:23. Warto podkreślić, że to nie tylko mistrzostwo, ale również zdobycie Pucharu Polski w tym sezonie oznacza dla drużyny osiągnięcie podwójnej korony. Dotychczasowe osiągnięcia łódzkich siatkarek obejmują dwa srebrne i trzy brązowe medale, jednak teraz to one będą cieszyć się zasłużonym pierwszym złotym medalem w historii klubu.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: PGE Budowlane Łódź Mistrzyniami Polski!
Zobacz Także



