Rozpoczęła się kampania Rowerowy Maj 2026, która ma na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci. Łódź po raz trzeci dołącza do tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. W uroczystym rajdzie inaugurującym wydarzenie uczestniczyło 60 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 128. Akcja trwa od 4 do 29 maja i zachęca najmłodszych do aktywności fizycznej.
W tegorocznej edycji Rowerowego Maja w Łodzi wezmą udział dzieci z 70 przedszkoli oraz 37 szkół podstawowych. Warto zaznaczyć, że w poprzedniej edycji uczestniczyło 85 placówek, a liczba zaangażowanych uczniów przekroczyła 9 tysięcy. W wydarzeniu bierze udział młodzież, która na zajęcia dojeżdża nie tylko na rowerach, ale również na hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.
Celem kampanii jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Każdy z uczestników kampanii będzie miał możliwość zbierania punktów na wirtualnym koncie, które dokumentuje jego przejazdy. Na koniec akcji planowane są nagrody zarówno grupowe, jak i indywidualne, co dodatkowo motywuje dzieci do regularnego uczestnictwa. W ten sposób, Rowerowy Maj staje się nie tylko zabawą, ale również szansą na kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych mieszkańców Łodzi.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: W Łodzi zainaugurowano Rowerowy Maj 2026
Zobacz Także



