Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza studentów na kolejną edycję akcji „BUŁA do północy!”, która odbywa się w odpowiedzi na potrzeby uczących się podczas sesji zimowej. Inicjatywa ta umożliwi studentom korzystanie z przestrzeni biblioteki do północy, co da im szansę na intensywne przygotowanie się do egzaminów. Wybór otwartych stref i bezpłatna kawa będą dodatkowymi atutami tego przedsięwzięcia. Akcja potrwa od 19 do 30 stycznia 2026 roku.
Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły korzystać z usług Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego od poniedziałku do piątku, dając możliwość nauki w dogodnych warunkach. Najważniejsze strefy biblioteki, takie jak Wolny Dostęp, Wypożyczalnia oraz Czytelnia Historyczna, pozostaną dostępne dla studentów do północy. Warto zaznaczyć, że zamówienia z księgozbioru głównego można składać do godziny 19:30, co pozwoli na sprawne korzystanie z zasobów bibliotecznych w tym intensywnym okresie.
Dodatkowo, studenci mogą skorzystać z ofert stref coworkingowej oraz pokojów do pracy indywidualnej i grupowej, które będą dostępne przez całą noc. Kofińnia Łódź i Kawiarnia Ekspres do kawy zapewnią bezpłatną kawę od 20:00 do 23:30, co z pewnością pomoże w zdobywaniu wiedzy. W soboty biblioteka będzie czynna w standardowych godzinach od 8:00 do 20:00, a wstęp do jej wnętrza będzie możliwy wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej lub karty bibliotecznej.
Źródło: Urząd Miasta Łódź
Oceń: Nocna nauka w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego – „BUŁA do północy!”
Zobacz Także

