Rewitalizacja Kantoru Poznańskiego w Łodzi po trzech latach przebudowy


Po trwającym trzy lata remoncie do użytku wraca kantor fabryki rodziny Poznańskich, który został przekształcony w nowoczesny biurowiec, zachowując jednocześnie swój historyczny charakter. Budynek z końca XIX wieku sąsiaduje z Muzeum Miasta Łodzi oraz hotelem Vienna House Andel’s i zewnętrznie nie przeszedł istotnych zmian. Najważniejsza rewitalizacja miała miejsce we wnętrzach, gdzie wprowadzono nowoczesne elementy przy zachowaniu historycznych detali.

W trakcie metamorfozy, budynek zyskał nowoczesne biura, które jednocześnie oddają charakter minionych epok. Realizację wsparto współpracą z konserwatorami zabytków, co pozwoliło na ukrycie współczesnych instalacji technicznych w zabytkowych pomieszczeniach. Odtworzono historyczny podział pomieszczeń oraz wprowadzono nowe elementy, takie jak winda, której wcześniej nie było, a szyb recepcyjny obudowano lustrami, co nadaje mu nowoczesny charakter.

Podczas prac renowacyjnych odkryto wiele pozostałości przeszłości, w tym polichromie i sztukaterie, które odzwierciedlają styl budynku. W ramach projektu, dostosowano również wnętrza do potrzeb współczesnych użytkowników, dobierając odpowiednie wyposażenie i dodatki, które harmonizują z odrestaurowanymi elementami. Po zakończeniu remontu, budynek będzie pełnił funkcje biurowe, z dużą częścią wynajętą przez jedną z firm, a inwestor, spółka Max Welt, zachowa jedno piętro dla własnych potrzeb.

Źródło: Urząd Miasta Łódź


Oceń: Rewitalizacja Kantoru Poznańskiego w Łodzi po trzech latach przebudowy

Średnia ocena:4.52 Liczba ocen:23


Zobacz Także