Forum Łódź, Paintball Łódź, Quady Łódź, Snowboard Łódź     BlogiBlogi      Szukaj     Formularz kontaktowy Formularz kontaktowy      Regulamin      Mapa Google      Kalendarz      Użytkownicy      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości ·

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: lesny, paintball, speedball

Lesny paintball i speedball
Autor Wiadomość
Kubacci
Chuck Norris
Trust no one

Marker: Etek
Team: ECHO TEAM

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 02:32 Lesny paintball i speedball

Exxu zamknales temat wiec otworzylem ten poniewaz nie zgadzam sie z wypowiedzia ze temat prowadzi do nikad.
Ludzie inteligentni umieja dyskutowac i wydaje mi sie ze nie powinnienes zamykac mozliwosc odpowiedzi speedowcom.
Exx to o czym napisales jest rzeczywiscie po czesci prawda - speedowcy czesto sprawiaja wrazenie ze gracze lesni to gorszy sort przeciwnika - absolutnie nie pije do konkretnych osob, po prostu bedac na orle spotkalem ludzi (nie blue, nie kaktus, nie pavo i nie zeeker) itd) ktorzy swoimi wypowiedziami dali do zrozumienia ze speed to jest paintball a reszta to plebs.
Kaktus masz racje - wasza odmiana jest mocniej 'pilnowana' chyba ze wzgledu na wieksza dyscypline w sporcie - wieksza liczba sedziow, liczne turnieje - i tego pozazdroscic.
Piotr Peugeot potwierdzi ze razem w oblezeniu widzielismy kolesi walacych klamkami chyba z 500 fpsow, a chrona nie bylo :(
Mialem nadzieje ze po dyskusji czesc zatwardzialych speedowcow i czesc zatwiardzialych lesnikow dojdzie do wnisku ze powinnismy sie wzajemnie szanowac ze wzgledu na ta sama pasje - niestety czesc z graczy zdaje sie o tym zapominac.

Paintball Łódź, Łódź paintball

Fiszaj
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 03:21 

Mam nadzieję Kubacci, że mnie też zaliczysz do tych osób które nie dają do zrozumienia że Speed to jedyna słuszna odmiana paintballa, bo tak na pewno nie jest.

Zarówno speed jak i paintball leśny mają wiele punktów wspólnych a nie tylko różnice. W obu wypadkach ważne jest zgranie członków drużyny, umiejętne uzupełnianie się zawodników w trakcie rozgrywki, taktyka gry (w obu wypadkach inaczej zdefiniowana)... Można by tak pewnie jeszcze wyliczać ale będziecie musieli mi wybaczyć ze względu na późną porę...

Cechą charakterystyczną speedballa jest jego szybkość, coś co wielu pociąga ze względu na olbrzymią ilość adrenaliny pompowanej w organizm, w speedballu kładzie się też większy nacisk na technikę gry (poruszanie się gracza, pozycja za przeszkodą, wychylanie zza niej, wykorzenienie odruchu uciekania przed każdą nadlatującą kulką) a także pewne ułatwienie wynikające ze specyfiki pola polegające na tym, że praktycznie niemożliwe jest zajście przeciwnika od tyłu (z boku jak najbardziej)...

Nieprawdą natomiast jest jakoby w speedballu zużywano jakieś olbrzymie ilości kul. Na turnieju trójkowym zużywamy 1,5 do dwóch kartonów kul na drużynę - To chyba nie jest tak wiele?

Jeżdzę do lasu bo lubię grać w paintball a nie zawsze mogę pojechać na turniej lub na trening (to przez uniwersytet i pracę). Granie w lesie jest dla mnie trudniejsze niż na polu speedballowym - często zanim dojdzie do kontaktu z przeciwnikiem mija dobre kilka minut, muszę mieć się stale na baczności i pilnować przodu, boków i tyłów ( to szczególnie bo czasami można przeżyć niespodziankę tak jak np w Łaskowicach gdy się kilka osób schowało na polu przy rzeczce.

Prywatnie preferuję speedball, bardziej mi odpowiada ten wariant gry w farbokulkę. NIe uważam go ani za lepszy ani za gorszy od paintballa leśnego. Jest inny.

Leśnik może wiele zyskać podczas treningów speedballowych, tak samo jak zawodnik speedowy wybierając się do lasu żeby pograć.

exx
Ranga

Marker: każdy możliwy
Team: POLAND
Deska snow: LIB TECH only
Quad: 700 Yamaha
Tel:: 533 004 138
Łyżwy: VAPOR X70
Kij: VAPOR X70

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 10:37 

Kubacci temat jest zamknięty bo nie było to miejsce do prowadzenia tej rozmowy.
Temat był poświęcony grze i ustalaniu wszystkich informacji.
Dział bitwy imprezy ma służyć nam do organizacji gier w danym terminie.

Od tego właśnie jest dział OFF TOPIC można tu pisać do woli.
Ale chyba od tygodnia Blue w każdym możliwym temacie pisał o speedzie to chyba przesada.

Fiszaj napisał bardzo mądrze nic więcej nie trzeba dodawać.
Każdy gra w to co lubi i każda odmiana tego sportu ma swoje cechy.
Myślę Fiszaj ze osoby grające długo g tez maja odpowiednie pozycja za przeszkodami oczywiście w sensie przeszkód leśnych.

Cytat:
Nieprawdą natomiast jest jakoby w speedballu zużywano jakieś olbrzymie ilości kul. Na turnieju trójkowym zużywamy 1,5 do dwóch kartonów kul na drużynę - To chyba nie jest tak wiele?

A to juz zależy w jakiej sie lidze gra i jaki jest regulamin Fiszaj. Liga 5v5 ma inne zasady :)

• www.battle-arena.pl - poligon do gry
  • Sklep paintball Łódź - wszystkie produkty do paintballa
  • Wypożyczalnia paintball Łódź - Tippmanny, BT, IONY, ETEKI
  • HP paintball Łódź- ładowanie butli do 4500 PSI, butle matki, małe butle HP
  • Serwis paintball Łódź
  • www.paintball-lodz.pl

Kubacci
Chuck Norris
Trust no one

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 12:55 

Ok Exxu kumam, myslalem ze zamknales temat tak po prostu - rzeczywscie Blue wlaczyl reklaming :)

bgl
Lachon
Live to win !

Marker: dm

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 17:52 

ok sorry w sumie faktycznie przesadalem z namowa was wszystkich na speeda... :)

śnieży
John Rambo

Marker: Slater

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 21:15 

ale Blu ma chociaz tyle racji w swoich zaproszeniach ze wielu lesnikow wypowiada sie o speedzie mimo ze nigdy na nim nie grali natomiast chyba kazdy speedowiec w lodzi gral kiedys w lesie...

exx
Ranga

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 21:55 

A kto taki wypowiadał sie o speedzie kto nie grał?

Ty w lesie grałes bo jakoś nie pamietam

• Serwis paintball Łódź
  • www.paintball-lodz.pl

śnieży
John Rambo

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 00:55 

juz nawet nie chodzi o to kto sie wypowiadal, ale wsrod speedowcow kazdy gral kiedys w lesie (ja tylko 2 razy+stalingrad) natomiast nie kazdy lesnik probowal speeda. mysle ze Blu robi dobra rzecz chcac Wam pokazac cos nowego bo jak po nim (ale takze i po Kubscie i Kondziowi) widac mozna z powodzeniem grac tu i tu i miec podobna frajde...

tak czy inaczej cokolwiek pisze - NO OFFENCE!

kondzio
DISCOPOLO`wiec
RASTA

Marker: ANGEL FLY RASTA
Team: ECHO ASSAULT

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 16:19 

no wlasnie panowie..ja gram tu i tu i tak pozostanie!! uwielbiam gre lesna i zawsze uwielbialem! w speeda gralem i bede gral bo tez mnie to strasznie ogromnie za***iscie kreci...polecam kazdemu sprobowac czegos nowego...lesnikom speeda i speedballowcom lasu.... i tyle...

mi sie podoba u nas od kilku lat w lodzi to ze niby te smieszne "dwa swiaty" sobie pomagaja i to jest piekne!! ze sie znamy i szanujemy co kto robi...

ANGEL RASTA FLY + HALO B + LP 45CU/4500PSI

exx
Ranga

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 16:26 

Cytat:
mi sie podoba u nas od kilku lat w lodzi to ze niby te smieszne "dwa swiaty" sobie pomagaja i to jest piekne!! ze sie znamy i szanujemy co kto robi...

I aby dalej tak zostało....

• Serwis paintball Łódź
  • www.paintball-lodz.pl

Kamel
Lachon
BoyzToyz Crew

Marker: Czarny wodoodpo
Team: Dream Team
Deska snow: Nitro Eero 155,6
Quad: Honda XL 600

Wysłany: Sro Maj 03, 2006 23:21 

snoflake napisał/a:
(ale takze i po Kubscie i Kondziowi) widac mozna z powodzeniem grac tu i tu i miec podobna frajde...

Nikt z nas lesnikow nie twierdzi ze speedball nie jest fajny, ani ze nie mozna grac i tu i tu...kazdy gra w to co chce, wiekszosc lesnych graczy z łodzi wie o tym ze istnieje cos takiego jak D-TOX i wiedza kiedy gracie...jezeli ktos bedzie mial ochote sprobowac speeda to napewno pojedzie do was i sprobuje...bez sensu jest namawianie wszystkich co chwila "sprobujcie speeda" mnie osobiscie takie namawianie na chama zniecheca...bede mial ochote to pojade i sprobuje...was nikt nie namawia "chodzcie do lasu"...a jak juz tak bardzo chcecie sie sprzeczac co jest lepsze to popatrzcie chociazby na liczbe graczy grajacych aktywnie w speeda i porownajcie ja sobie z liczba graczy lesnych jezdzacych na scenariusze...liczby mowia same za siebie...

paintball Łódź, Łódź paintball, snowboard łódź, forum paintball łódź, forum Łódź, Łódź forum, quady Łódź, Łódź quady, hokej Łódź, speedball Łódź,
Paintballowa Armia Województwa Łódzkiego

kruktomek
Lachon

Marker: DyeCockerReflex
Team: Echo A

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 11:55 

Mnie namówił marsel :) i poszedłem zobaczyć o co chodzi w tym speed'zie. Bardzo mu dziękuje bo dowiedziałem się paru rzeczy, które chętnie wykorzystam w lesie. dodatkowo okazało się, że fajnie jest czasem pograć na belonach, ciekawe są też formy treningowe(te bez kulek). miło się złożyło, że terminy tych dyscyplin nie nachodzą na siebie. Całe środowisko Łódzkie jest bardzo otwarte i trzeba przyznać, jest to motorem rozwijania się obu dyscyplin. A najważniejsze: nowy człowiek, który chce spróbować ma wybór i niezależnie gdzie pójdzie na pewno trafi na miłe otwarte środowisko.
co do kulek potwierdzam, na orle zużywam tyle co i w lesie, ale grając tu i tu to zawsze 2x więcej :)

kubsta
John Rambo

Marker: Promasta!

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 12:04 

A ja Wam powiem jaka jest różnica między lasem a speedem.

W lesie adrenalinka jest w momencie jak zobaczysz przeciwnika (może to być od razu, może być po paru minatch).

W speedzie adrenalinka jest od razu, bo od razu jest bezpośredni kontakt z przeciwnikiem.

I to wszystko. Nigdy nie powiem, że jedno jest lepsze od drugiego, bo obydwa sprawiają mi masę frajdy!

Kubacci
Chuck Norris
Trust no one

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 01:57 

O to chodzi.
A tak BTW chetnie bym jeszcze kiedys tam wpadl z moim metrowym kutasikiem i pomacal te baloniki bo smiesznie bylo...

Rzeźnik
Chicken Joe

Marker: A1 + Prophecy
Team: Echo Assault
Tel:: 609 713 119

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 16:20 

no granie tipkiem z kolba na balonach jest faktycznie dosc smieszne.... ci co widzieli mnie widzieli sami wiedza :smile:

kruktomek
Lachon

Marker: DyeCockerReflex
Team: Echo A

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 16:41 

I tu musze koniecznie skomentować: Rzeźnku gdybyś nie osłaniał mnie na kowerze nigdy byśmy nie wygrali z drużyną która zajęła pierwsze miejsce w turnieju. zatem nie chodzi o śmieszność tipka. poprostu to była właściwa broń na właściwym miejscu. siedziałeś i osłaniałeś. I robiłeś to bardzo dobrze. gratuluje ci tego wyniku i dyscypliny w wykonywanym zadaniu. :)

śnieży
John Rambo

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 20:10 

wygraliscie z pierwszym skladem dtox?

PlaszczykChaosu
DISCOPOLO`wiec

Marker: czerwono-czarny
Team: Chaos
Deska snow: santa cruz

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 21:45 

wygrali :D i w tym meczu były najciekawsze akcje

Kubacci
Chuck Norris
Trust no one

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 22:56 

Qrna qrna gratuluje kolegom! Rosnie nowy squad??

kubsta
John Rambo

Marker: Promasta!

Wysłany: Nie Maj 07, 2006 10:16 

Kubacci napisał/a:
A tak BTW chetnie bym jeszcze kiedys tam wpadl z moim metrowym kutasikiem i pomacal te baloniki bo smiesznie bylo...

Tylko żebyś się nie potknął o niego biegnąc :-)

Odpowiedz do tematu