Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /includes/template.php on line 1067
excitre's blog excitre's blog
excitre's blog
Witaj na moim blogu
Łódź - forum ludzi aktywnych Strona Główna -> Blogi -> excitre's blog

Użytkownicy przeglądający ten blog: Brak

Skurcze łydek – co pomaga?

Wto Kwi 30, 2019 08:43
Każdy, kto doświadczył skurczy wie, jaki to silny ból. Potrafi skutecznie utrudniać codzienne życie, ponieważ może na chwilę sparaliżować całą kończynę. Co pomaga na skurcze łydek, gdy zaczynają się zbyt często pojawiać?

Czym są skurcze?
Skurczem nazywa się zmniejszenie długości mięśnia lub zmianę jego napięcia. Pojawia się jako odpowiedź na impuls, błędnie wysłany z ośrodka nerwowego. Kontrolowane skurcze umożliwiają ruch oraz używanie siły mięśni, ale nagłe, niepożądane napięcie potrafi być bardzo kłopotliwe.
Mocny skurcz może na chwilę sparaliżować, nie tylko ze względu na usztywnienie kończyny, ale także przeszywający ból. Przez to może nawet stanowić zagrożenie dla życia, gdy przytrafi się np. podczas prowadzenia auta, pływania, jazdy na nartach itp.

Co powoduje skurcze mięśni?
Skurcze mogą pojawiać się z bardzo wielu przyczyn. Wśród nich można wymienić:
• przeciążenie mięśni (po ćwiczeniach lub uprawianiu sportu),
• zasiedzenie (długie pozostawanie w jednej pozycji),
• niedostateczne nawodnienie organizmu,
• stres i przemęczenie.

Często powracające skurcze pojawiają się w wyniku niedoboru magnezu i/lub witamin z grupy B. W skrajnych przypadkach, mogą być objawami poważniejszych schorzeń lub chorób, takich jak żylaki, padaczka czy miażdżyca. Jeśli są dokuczliwe i często się powtarzają, należy bezwzględnie udać się do lekarza, który przepisze odpowiedni lek, taki jak np. Neurovit.

Co pomaga na skurcze łydek?
Ze skurczami łydek najczęściej można sobie poradzić prowadząc zdrowy tryb życia, unikając stresu i regularnie odpoczywając. Pomocne będzie zadbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu, a także włączenie do diety produktów zawierających magnez oraz potas i wapń, np. awokado, orzechów, nasion słonecznika, selera itp. Cały efekt wspomoże suplementowanie witaminami z grupy B, czyli zażywanie takich leków, jak np. Neurovit. W przypadku nawracających skurczy, warto udać się do lekarza.

Neurovit – lek na skurcze
Neurovit jest lekiem na receptę, stosowanym przy skurczach mięśni. W jego skład wchodzą witaminy z grupy B (B1, B6 i B12), które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego metabolizmu w komórkach nerwowych. Neurovit należy przyjmować zgodnie z treścią ulotki dołączonej do opakowania oraz zaleceniami lekarza. Ponieważ jest wydawany jedynie po okazaniu recepty, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Neurovit nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku. Nie powinny przyjmować go także dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia. Odradza się go również kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Jeśli podczas kuracji wystąpi uczucie kłucia, mrowienia bądź inne działania niepożądane, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Dokuczają Ci bolesne skurcze łydek? Nie musisz się dłużej męczyć! Udaj się do lekarza po receptę, a następnie sprawdź dostępność leku Neurovit na KtoMaLek.pl. Zapomnij o skurczach po treningu, podczas snu czy przy innych, codziennych czynnościach!

Napisał/a: excitre    2 Comments    (Post your comment)
Trackbacki (0) Permalink


 
Właściciel: excitre
Współautor: (brak)
Blog: Zobacz wszystkie wpisy
Przyjaciele
Idź: Cofnij/Naprzód
 

 

Kalendarz

 «   <   »   >  Maj 2020
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 

 

Kontakt excitre

Email
Send Email
Prywatna Wiadomość
Wyślij prywatną wiadomość
MSN Messenger
Yahoo Messenger
Numer Gadu-Gadu
Numer ICQ
 

 

O nicku: excitre

Dołączył
Sro Lis 02, 2016 13:22
Skąd
Zainteresowania
 

 

Shoutbox

Nie ma wypowiedzi dla tego bloga.
 Użytkownik:

 Strona WWW:

 Uwierzytelnianie:
Image verification

 Wyślij:
Zobacz i wstaw uśmieszki  
 

 

Blog

Blog założony
Wto Kwi 30, 2019 08:40
Ogólnie wpisów
1
Blog ma
391 dni
Ogólnie odpowiedzi
2
Wizyt
7449
 

 

RSS

Kanał RSS