Jak Sprawdzić numer Księgi Wieczystej po samym Adresie

Sro Lis 14, 2018 19:32

Jeśli Kupujesz nieruchomość, działkę, dom, mieszkanie? Sprawdź dokładnie księgę wieczystą, dzięki temu unikniesz niekoniecznie przyjemnych niespodzianek. Możesz to zrobić po samym adresie. Obecnie jest to możliwe dzięki wyszukiwarce zamieszczonej na stronie: http://albertkredyty.pl/w...iag-wieczystych

Czym jest Księga Wieczysta?
Księga Wieczysta jest dokumentem, zawierającym informacje na temat stanu prawnego konkretnej nieruchomości, w tym ewentualne wpisy o obciążeniu hipotecznym lub też o współwłaścicielach danej działki bądź też lokalu domu.

Co oznacza numer Księgi Wieczystej?
Każda księga wieczysta posiada swoje oznaczenie złożone z liter i cyfr. Zakodowano w nim dodatkowe informacje, takie jak sąd prowadzący księgę (ta informacja znajduje się w pierwszych znakach, czyli dwóch literach, cyfrze i kolejnej literze) oraz numer samej nieruchomości, której księga wieczysta dotyczy (kolejne osiem cyfr). Ostatnią pozycję zajmuje tak zwana cyfra kontrolna, która pozwala na zweryfikowanie poprawności całego numeru.

Jakie instytucje pomogą pozyskać numeru księgi wieczystej nieruchomości?
Jeśli znamy adres nieruchomości i szukając numeru jej księgi wieczystej możemy skorzystać z wydziału ksiąg wieczystych właściwego Sądu Rejonowego lub do wydziału geodezyjnego w starostwie powiatowym. Jednak w tym celu musimy złożyć wniosek w formie pisemnej.

Do czego jest nam potrzebny numer księgi wieczystej?
Posiadając numer księgi wieczystej można udać się do sądu rejonowego i sprawdzić stan prawny konkretnej nieruchomości. W ten sposób szybko uzyskamy informację o właścicielach, wadach prawnych, czy obciążeniu hipotecznym działki, bądź budynku. Co więcej, można się tez upewnić, czy osoba sprzedająca na pewno jest właścicielem. To samo możemy zrobić również przez Internet.

Jak sprawdzić księgę wieczystą przez Internet?
W Internecie istnieje kilka portali przygotowanych z myślą o ułatwieniu wglądu do ksiąg wieczystych. Aby z nich skorzystać, musisz znać adres konkretnej nieruchomości. Warto skorzystać z wyszukiwarki zamieszczonej na stronie:
http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html

URL Trackback dla tego wpisu:

http://www.forum-lodz.pl/trackback.php?e=16

Autor Wiadomość
Nie ma odpowiedzi na ten wpis.
Wyświetl posty z ostatnich: